Vaillant Group Türkiye Satış ve Pazarlama Departmanlarında Üst Düzey Atama

 

Vaillant Group Türkiye’nin müşteri deneyimini önceliklendirdiği yeni projesi “Müşteri Odaklı Organizasyon Projesi” kapsamında grup bünyesinde yer alan Satış ve Pazarlama Departmanlarında organizasyonel değişiklikler gerçekleştirildi. Yeni yapılanma ile Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan ise Vaillant Group Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi. Kayaoğlu ve Atan 1 Ocak itibariyle yeni görevlerine başladı.

 

Bünyesinde Vaillant, DemirDöküm ve Protherm markalarının yer aldığı Vaillant Group Türkiye, müşteri deneyimini önceliklendirerek pazarda yarattığı farkı bir adım daha ileri taşıyor. Bu kapsamda hayata geçirilen “Müşteri Odaklı Organizasyon Projesi” ile grup bünyesinde yer alan Satış ve Pazarlama Departmanlarında organizasyonel değişiklikler gerçekleştirildi. Yeni organizasyon yapısında Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Departmanları ile DemirDöküm Satış ve Pazarlama Departmanları Vaillant Group Türkiye Satış ve Vaillant Group Türkiye Pazarlama olarak iki ayrı departman şeklinde yeniden yapılandırıldı.

1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla devreye alınan yeni yapılanma kapsamında 2014 yılından bu yana Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü görevini yürüten Erol Kayaoğlu Satış Departmanı bünyesinde Vaillant, DemirDöküm ve Protherm markalarından sorumlu Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. 1996 yılından beri şirket bünyesinde çeşitli departmanlarda görev alan ve son olarak DemirDöküm Satış Direktörü olarak görevini yürüten Ufuk Atan ise Pazarlama Departmanı bünyesinde Vaillant, DemirDöküm ve Protherm markalarından sorumlu Vaillant Group Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Hedef, müşteri ihtiyaçlarını hızlı ve etkin bir şekilde karşılamak

Müşteri ve piyasa odaklılığını geliştirerek daha çevik bir yapıya ulaşmak hedefiyle yola çıkılan projede, bu kanallara yön veren birimler olan Satış ve Pazarlama süreçlerinin geliştirilmesi önceliklendirildi. Vaillant Group Türkiye’nin büyümesini; müşteri taleplerine ve pazar koşullarına en etkin şekilde karşılık vermesini hedefleyen “Müşteri Odaklı Organizasyon Projesi” kapsamında bir dizi çalışma gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaların sonucunda müşteri ihtiyaçlarını hızlı ve etkin bir şekilde karşılamak ve müşteri deneyimini çok daha yukarıya taşımak hedeflendi.

Yeni yapılanma ile Vaillant Group Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erol Kayaoğlu, 1991 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Kariyerine aynı tarihte hızlı tüketim sektöründe satış alanında başlayan Kayaoğlu, 13 yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında birçok farklı görevde bulundu. Ardından elektronik sektörüne geçiş yaparak bu sektörde de 10 yılı aşkın bir süre Satış Direktörü görevini üstlenen Kayaoğlu, 2014 yılında Vaillant Türkiye bünyesine geçiş yaptı. 6 yıl boyunca Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmış olan Kayaoğlu, yeni görevinde Vaillant Türkiye Satış organizasyonu ve DemirDöküm Yurtiçi Satış organizasyonundan sorumlu olacak.

1996 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ufuk Atan, aynı yıl DemirDöküm’de Ürün Geliştirme Mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. Atan, yine DemirDöküm bünyesinde sırasıyla, Ürün Sorumlusu, Ürün Yöneticisi, Pazarlama Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü ve Satış Direktörü olarak görev yaptı. Son olarak DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü olarak görev yapan Atan, yeni yapılanma ile Vaillant Türkiye Pazarlama, DemirDöküm Pazarlama, Kurumsal İletişim, Ürün Yönetimi ve Teknik Eğitim departmanlarının yönetiminden sorumlu olacak.