Türkiye Gençlik Zirvesi’nin 2.si Ankara’da Düzenlendi

 

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) tarafından düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi 2021 (TGZ) Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Zirve programına siyasi isimlerden sanatçılara, bürokratlardan akademisyenlere birçok isim katılım gösterdi.

 

Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayıp, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ile devam etti. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi konuşmasında Türkiye’nin Gençleri 2020 araştırmasının sonuçlarına değinirken Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu kıymetli yorumları ile zirve konuşmasını gerçekleştirdi.

TGZ 2021 içinde yer alan Hür İrade programında sürpriz bir tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Tiyatro gösterisinin ardından sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hediye takdimi yapıldıktan sonra Cumhurbaşkanı gerçekleştirdiği konuşmasında; Ülkemizin en kuşatıcı iş birliği zemini olan platform, kuruluşundan itibaren hayata geçirdiği projeler ile önemli bir boşluğu doldurmaktadır. ‘Nitelikli Genç Nitelikli Toplum’ teması altında yürütülen çalışmalar hem gençlerimizin hem de sivil toplum kuruluşlarımızın gelişimine niteliklerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Platformun en önemli özelliğinin yürüttüğü tüm faaliyetlerde birleştirici, bütünleştirici, gençlerimizin arasındaki kardeşliği güçlendirici bir anlayış ile hareket etmesi olduğunu düşünüyorum. Özellikle milli ve manevi değerleri gözeten sivil toplum kuruluşlarına yönelik algı operasyonlarının artığı dönemde platform bünyesinde tesis edilen dayanışmayı çok kıymetli buluyorum. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nda yer alan tüm kuruluşlarımızın böylesine önemli bir Zirve’ye öncülük etmelerinden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.  ’ifadelerini kullandı.

Türkiye Gençlik Zirvesi 2021 Ödülleri takdimi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Emine Erdoğan ve Ömer Faruk Terzi ile gerçekleşti. Ödül hakkı kazanan projelerin isimleri sırasıyla; Zorbalığı Engelle Projesi ile TÜRGEV, Bir El de Sen Uzat Projesi ile Bir Çocuk Bir Umut Derneği, Ticaret Mektebi Projesi ile Yedi Hilal Derneği oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye takdimi ardından Türkiye Gençlik Zirvesi 2021 programı fotoğraf çekimi ile sonlandı.