Teknopark İstanbul, Yerli ve Milli Teknolojileri Dünyaya Tanıtıyor!

 

İstanbul Ticaret Odası’nın davetiyle İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen ve mobil endüstri alanında Dünya’nın en büyük fuarlarından biri olan Dünya Mobil Kongresi’ne (Mobile World Congress) katılan Teknopark İstanbul şirketleri yerli ve milli teknolojileri dünyaya tanıtıyor. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Barselona Başkonsolosu Selen Evcit, Barselona Ticaret Ataşesi Elif Berrak Taşyürek ve Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın ziyaret ettiği Türkiye Pavilyonunda Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren; CTech Bilişim, Andasis, Scalar Vision ve Tea Networks yer aldı. Heyet üyeleri fuara katılım sağlayan şirketlerle görüşerek sektörün önemi ve inovatif çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 

Yerli ve milli teknolojiler Barselona’da sergileniyor

Dünya’nın en prestijli mobil endüstri fuarlarından Mobile World Congress (MWC) bu yıl “Bağlantının Gücü” odağında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenleniyor. Organizasyonda farklı ülkelerden gelen mobil operatörleri, teknoloji sağlayıcılarını, cihaz üreticilerini, yazılım şirketleri, endüstri liderleri, satıcı ve geliştiricileri temsil eden profesyoneller bir araya geliyor. Dünya devleri ve büyümekte olan bütün girişimciler için önemli bir buluşma ortamı sağlayan mobil iletişim fuarında yeni teknolojiler, geleceği şekillendiren yenilikçi ürünler, hizmetler ve büyük fikirler sergileniyor.

İstanbul Ticaret Odası’nın davetiyle fuara katılım sağlayan Teknopark İstanbul şirketleri; CTech Bilişim, Andasis, Scalar Vision ve Tea Networks gibi yerli ve milli teknolojiler Türkiye Milli Pavilyonu’nda ziyaretçilerle buluşuyor. Fuara katılım sağlayan Teknopark İstanbul şirketlerinden CTech Bilişim; haberleşme, siber güvenlik ve modelleme-simülasyon teknolojilerinde faaliyet gösteriyor. Andasis Elektronik, askeri ve endüstriyel standartlarda, elektronik cihaz tasarımı ve üretimi alanlarında çalışmalar yapıyor.  Scalar Vision bilgisayar tabanlı 3D yazılım ve donanım teknolojileri geliştirerek 3 boyut teknolojilerini hayatın her alanına taşımayı amaçlıyor. Tea Network ise yapay zekâ ve makine öğrenmesi teknolojilerini kablosuz ağlara getirme misyonuyla kurulmuş yenilikçi bir Ar-Ge şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

“Ülkemizin teknoloji alanındaki yetkinliğini dünyaya tanıtmak bizim için mutluluk verici”

MWC’de Türkiye Pavilyonunda birbirinden değerli Türk şirketlerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden İTO Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç: “İstanbul Ticaret Odası olarak ülkemizin milli teknoloji geliştirme kapasitesine inanıyoruz. Bu kapsamda fuarda ağırladığımız şirketlerimizin teknoloji alanındaki yetkinliğini dünyaya tanıtmak bizleri mutlu etti. Fuarın temasıyla örtüşen teknoloji ve çözümler geliştiren Teknopark İstanbul şirketleri, MWC’de göz doldurdu. Teknopark İstanbul, milli teknolojilerimizin daha da geliştirilmesi için şirketlerimiz ve girişimcilerimiz için önemli ve önemli fırsatlar oluşturduğunu bir kez daha gösterdi.” diyor.

“Uluslararası alanda ülkemizi en prestijli organizasyonlarda temsil etmeye gayret ediyoruz”

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, “Teknopark İstanbul olarak ev sahipliği yaptığımız şirketler ve yerli teknolojilerimizle dünyanın en prestijli mobil endüstri fuarı olan MWC 2021’de yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şekib Avdagiç’e yerli ve milli teknolojilerimizin böyle bir fuarda sergilenmesine katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Şirketlerimiz MWC fuarı vesilesiyle dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere yerli ve milli teknolojilerle geliştirilmiş ürünlerini sergileme fırsatı buluyor. Teknopark İstanbul olarak uluslararası alanda ülkemizi prestijli organizasyonlarda temsil etmeye gayret ediyoruz.”

198 ülkeden 109.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor

120.000 metrekare alana kurulu ve 2.400’ü aşkın firmanın yer alacağı fuara 198 ülkeden 109.000’i aşkın ziyaretçinin katılması bekleniyor. 7.900 CEO ve 3.640 uluslararası medya mensubunun da katılım sağlayacağı fuarda 5. Nesil mobil teknolojileri, finans, otomotiv ve sağlık teknolojileri, nesnelerin interneti ve yapay zekâ alanında çalışmalar yapan firmalar çalışmalarını sergileme fırsatı bulacak.