Editör – Özel

Şenol VATANSEVER

 

 

Nisan 2020

 

Şenol Vatansever’den 23 Nisan Mesajı

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) her dönemde yedi düvele karşı mücadele vermiştir ve milletiyle beraber gerekirse kanlarının son damlasına kadar ilelebet vermeye devam edecektir. TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı sebebiyle büyük bir gurur ve coşku yaşıyoruz.

TBMM’nin ilk Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklarımıza bayram olarak armağan ederek geleceğimizin teminatı olarak çocuklarımızı işaret etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını en içten duygularımla ve büyük bir heyecanla tebrik ediyorum.

23 Nisan 1920’de “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü vücut bulmuş ve milli irademiz tüm dünyaya ilan edilmiştir. Vatanımızın işgaline karşı milli mücadelemizin önemli bir adımı olmuştur. Halkımızın yaşadığı karanlık günleri aydınlatmak üzere yakılan ateş olmuştur. Milletiyle beraber kahraman ordumuz her türlü imkansızlıklara ve yokluklara rağmen büyük mücadeleler vermiş ve sonunda mutlak zaferler elde etmiştir. Türk bayrağına kırmızı rengini veren kanlarımız milletimizin kararlılığının en büyük imzası ve dünyaya mesajı olmuştur.

Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 vizyonunu yakalamasının tek yolunun Gelecek 5.0 motivasyonuyla yüksek teknoloji üretmekten geçtiğine inanıyoruz. Diğer ülkeler ile anılan Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0’ın da ötesinde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinin markası olabilecek yüksek teknoloji, mutlu insan ve dünya barışı temelli Gelecek 5.0 yaklaşımımızı kamuoyunun bilgisine sunmuştuk. Çocuklarımıza yüksek teknoloji üreten Türkiye bırakmak ve teknoloji geliştirme konusunda hızla yol alan treni yakalamak için her alanda “Yerli” ve “Milli” üretimin ve üreticilerin kararlılıkla desteklenmeye devam edilmesi gerekiyor.

Çocuklarımızla beraber tüm dünya çocuklarının bayramını yürekten kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm şehitlerimize şükran ve minnet duygularımla Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum.