Editör – Özel

Şenol VATANSEVER

 

 

Mayıs 2020

 

Şenol Vatansever’den 19 Mayıs Mesajı

 

19 Mayıs 1919, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. 101 yıl önce İstanbul’dan Samsun’a doğru sefere çıkan Bandırma Vapuru ile Millî Mücadele’nin ilelebet var olacak ateşi parlamıştır. 19 Mayıs, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için Türk milletinin yeniden dirilişidir.

Gazi Mustafa Kemal, Türk bağımsızlığını ve Türk Cumhuriyetini ebediyen koruma ve savunma görevini Türk gençliğine vermiştir. Türk gençliğinin damarlarındaki asil kandan aldığı güçle en zor durum ve koşullarda bile Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarma görevi olduğunu vurgulamıştır. Bu görevin Türk gençliğinin varlığının ve geleceğinin en kıymetli hazinesi olduğunu belirtmiştir.

19 Mayıs’ın anlamı ve heyecanı milli gönüllerde hamdolsun ilk günkü kadar etkilidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.