Asya’nın en hızlı büyüyen oyun şirketi Netmarble’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Genel Müdürlüğü görevine Aras Şenyüz atandı. Aras Şenyüz, Kasım 2017 tarihinden bu yana Netmarble EMEA Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Dünyanın en büyük 5 mobil oyun firması arasında olan, dünyada ve Türkiye’de büyük bir oyuncu kitlesine sahip Netmarble’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Genel Müdürlüğü görevine Aras Şenyüz atandı. Aras Şenyüz, Kasım 2017 tarihinden bu yana merkezi İstanbul’da bulunan şirketin Netmarble EMEA Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Mobil pazarlama öncüsü

Göreve geldiği 2013 yılından itibaren önceliğini mobil dijital pazarlamaya veren Şenyüz, Paramanya mobil oyun lansmanı ile Avrupa ve Türkiye’de birçok ödül aldı. Bu tarihten itibaren bölgenin mobil dijital pazarlama konusunda aranan isimlerden biri olarak çeşitli platformda verdiği mobil pazarlama eğitimleriyle de adından söz ettirdi.

Esporun gelişimine katkı

Aras Şenyüz pazarlama alanında çeşitli görevlerde üst düzey yönetici olarak çalıştı. Netmarble adına EMEA bölgesinde ve Türkiye’de dijital oyun sektöründe başarılı projeleri hayata geçirdi. Özellikle son 3 yıldır Wolfteam ve Paramanya gibi oyunlar için düzenlenen turnuvalarla ülkemizde esporun gelişimine önemli katkı sağlayan projelere imza attı.

Hedef, Türkiye’nin global başarısı

Şenyüz, atamasıyla ilgili olarak da dünyada ve Türkiye’de hızla büyüyen dijital oyun ve espor alanında daha fazla çalışacaklarının altını çizerek, “Ülkemizin dijital oyun sektöründe büyük potansiyeli var. Türkiye’yi bu alanda söz sahibi yapmak üzere tüm paydaşlarımızla, sponsor şirketlerle, espor kulüplerimizle, oyuncularımızla, oyun geliştirici şirketlerle daha çok çalışacağız. Üreteceğimiz yeni projelerle Netmarble’ı Türkiye ve Orta Doğu’nun 1 numaralı dijital oyun firması yaptık, şimdi amacımız yeni yatırım projelerimiz ile ülkemizden çıkacak bir sonraki büyük oyun yatırımını bulmak.” dedi.

Mobil oyunda dünya devi Netmarble

2000 yılında Kore’de kurulan Netmarble, Asya’da ve dünyada en hızlı büyüyen mobil oyun şirketlerinden ve dünyadaki en büyük ilk 5 oyun şirketinden biri. Dünyada 5 binin üzerinde çalışanı bulunan Netmarble sadece Asya’da değil Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde de başarılı oyun stüdyolarını satın alarak büyümeyi hedefliyor.

Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Aras Şenyüz, kariyerine  L’Oréal’de Marka Müdürü olarak başladı, sırasıyla Unilever Marka Müdürü, De’Longhi’de Satış ve Pazarlama Müdürü, Vodafone Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Şenyüz, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor.