KKTC’nin Altyapısını Büyütüp Geliştireceğiz

 

Bakan Karaismailoğlu ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel, Karayolu Master Planı 2021-2022 Uygulama Protokolü’nü imzaladı.

 

Karaismailoğlu, “İnşallah bu protokol ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gelişen büyüyen KKTC’nin altyapısı için önemli bir adım atacağız. En kısa zamanda gelişen, büyüyen KKTC’nin altyapısında çok önemli değişimler olacak. Her zaman KKTC’nin yanında güçlü bir destek olup; altyapısını büyütüp geliştireceğiz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel, Karayolu Master Planı 2021-2022 Uygulama Protokolü’nü imzaladı. Protokol imza törenine, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile KKTC Başbakanı Sayın Ersan Saner de katıldı.

Lefkoşa Çevre Yolunu inşallah önümüzdeki günlerde bitirip, KKTC’nin hizmetine sunacağız

Protokol ile birlikte KKTC’de gelişen büyüyen KKTC’nin altyapısı için önemli bir adım atmış olduklarını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, “Önemli bir adım attık. Bununla ilgili ilk olarak uzun yıllar devam eden, çeşitli problemleri olan Lefkoşa Çevre Yolunu inşallah önümüzdeki günlerde bitirip, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hizmetine sunacağız. Bunun devamında da protokolümüz gereği ilave yollarımızla ilgili de en kısa zamanda büyük atılımlar yapacağız” diye konuştu.

Kısa zamanda gelişen, büyüyen KKTC’nin altyapısında çok önemli değişimler olacak

En kısa zamanda gelişen, büyüyen KKTC’nin altyapısında çok önemli değişimler olacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Onun için bugün buradayız. Bunu da bugün bu protokol ile kayıt altına aldık. İnşallah önümüzdeki günlerde tekrar faaliyetlerimizle burada her zaman var olacağız. Her zaman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanında güçlü bir destek olup, altyapısını büyütüp geliştireceğiz. Protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”