İstanbul Blockchain Week 14 Ekim’de kapılarını açıyor

 

İstanbul Blockcahin Week bu yıl ilk kez 14-17 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenleniyor. Geleceğin interneti Web 3.0 ve blockchain teknolojisi alanında dünyanın en önemli isimleri İstanbul’a geliyor. Yerli ve yabancı birçok konuşmacının yer alacağı etkinlik 14 Kasım’da NFT Günü ile başlayacak. 15-16 Kasım tarihlerinde IstanBlock başlığında Token ekonomileri, regülasyonlar, sermaye yeterlilikleri, sektörel ihtiyaçların ele alındığı panel ve konuşmalarla devam edecek. Haftanın finali, 17 Kasım tarihinde Maslak ESA Espor Arena’da düzenlenecek Web3 Esports Championships ile son bulacak.

 

İstanbul Blockchain Week’i düzenleyen EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller; “Web 3.0’ın Türkiye’de benimsenmesi son derece umut verici. Bu durum Türkiye’nin kendini lider olarak konumlandırması için heyecan verici bir fırsat sunuyor. İstanbul Blockchain Week ile sektörün dikkatini İstanbul’a çekerek, Türkiye’ye yatırımla beraber eğitim için bir platform yaratmayı ve web3 sektöründe yeni iş olanakları sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin sektöre sağlayacağı potansiyeli ve yeteneği dünyaya göstermek ve uluslararası projeler için Türk girişimciler ile tanışmak, ortak olmak ve beraber çalışmak konusunda fırsatlar sunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

NFT Günü

Dijital dünyanın son dönemde dikkat çeken konusu NFT, İstanbul Blockchain Week’in ilk gününü renklendirecek. NFT’lerin bugünü ve geleceğinin yanı sıra Metaverse’den giyilebilir dijital moda ürünlerine kadar entegrasyonunun ele alınacağı NFT Günü’nde, ziyaretçiler NFT Galeri’de heyecan verici koleksiyonları da ziyaret edebilecek. Dünyanın önde gelen isimlerinin bir arada olacağı NFT Günü’nün konuşmacıları arasında kriptografinin babası olarak bilinen kriptograf David Chaum, spor dünyasında taraftarlara özel NFT ve blockchain teknolojileri geliştiren Capital Block CEO’su Tim Mangnall, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sébastien Borget, NFTrade CEO’su Ori Levi, Hape’in Kurucu Ortağı Matt Sypien, Lv.99 Kurucu Ortağı ve Square Enix’in eski CTO’su Yoshihisa Hashimoto gibi isimler yer alıyor.

IstanBlock

Web 3.0, merkeziyetsizlik, regülasyonlar, merkeziyetsiz finans, Metaverse ve dijital kimlik gibi birçok konu ele alınacak. Etkinlik süresince aynı zamanda Web3 teknolojilerinin inşasına yönelik 3 gün sürecek bir hackathon olan IstanHack ve DAO’ların Web3 geleceğini şekillendirmek için bir arada olacağı IstanDAO alanları da yer alacak. IstanBlock’un konuşmacıları arasında ünlü ekonomist Şant Manukyan, Garanti BBVA Dijital Varlık Direktörü Korcan Abalı, Vodafone Blockchain Lideri David Palmer, Binance Asya Bölge Lideri Gleb Kostarev, Coinbase EMEA Kurumsal Satış ve Ticaret Başkanı Andrew Robinson ve İş Bankası Dijital Bankacılık Bölüm Başkanı Emre Ölçer gibi isimler yer alacak.

Web3 Esports Championships

İstanbul Blockchain Week, dünyanın ilk canlı Web3 e-Spor Turnuvası’na da ev sahipliği yapacak. 17 Kasım 2022 – Maslak ESA Espor Arena2da düzenlenecek olan dünyanın ilk web3 oyun fuarının da gerçekleştirileceği etkinlikte oyun tanıtımları, geliştiricilerin özel duyuruları, demo testleri yer alacak. Oyun dünyasından birçok isim, influencer ve yatırımcının bir araya geleceği etkinlikte, network geliştirmenin yanı sıra birçok oyunu deneyimleme fırsatı olacak. Etkinliğin lig ortağı ve turnuvanın lider oyunu EV.io’nun Kurucu Ortağı ve Oyun Direktörü Chriss Scott’ın da yer alacağı etkinlikte oyunlar Damian Bartlett ve Thang Phan tarafından yönetilecek.