Özel Haber

HOBİM Hizmetlerini Yaygınlaştırmak için İş Ortaklığı Ağını Kuruyor

 

Fiziksel Arşiv, Sayısallaştırma, Baskı ve Dijital İmza alanlarında hizmet veren HOBİM 2018 yılı itibariyle başladığı İş Ortaklığı yapılanmasında emin adımlarla ilerliyor. 43 yıldır değer üreten HOBİM; Fiziksel Arşiv ve Dijital Dönüşüm çözümleri ile hizmetlerini tüm sektörlere yaymayı ve kurumların e-Dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

 

Bu hedef doğrultusunda hizmetlerinin sektörde yaygınlaştırılmasını sağlayacak güvenilir ve tecrübeli İş Ortakları ile iş birliği yaptıklarını belirten HOBİM Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Tosunoğlu, “İş Ortaklığı bayi yapılanmamız ile orta ve büyük ölçekli kurumlara başta fiziksel arşiv ve dijital dönüşüm çözümlerimizi sunarak geniş bir alanda hizmet vermek istiyoruz” diyor.

HOBİM e-Dönüşüme katkı sağlıyor

Ahmet Tosunoğlu, bilgi ve iletişim teknolojilerinde meydana gelen yenilikler, sosyal hayatı etkilediği gibi iş hayatını da etkilemektedir. İş hayatındaki bu değişim mobil teknolojiden siber güvenliğe, büyük veri yönetiminden bulut bilişime kadar hemen her konuda dijital dönüşümü ifade etmektedir. e-Dönüşüm; bir kurumun, şirketin veya yapının dijital çağa ayak uydurmak için pazarlamasından iş modellerine, otomasyonundan organizasyon yapısı ve yönetim şekline kadar her sürecini yeni dünya araçları ile yapılandırmasıdır. e-Dönüşüm araçlarının kullanım oranı arttıkça ve e-Dönüşüm uygulamaları zenginleştikçe yaptığınız yatırımın geri dönüşümünü alınacağını kaydediyor: “Finans, sigorta, enerji, perakende gibi öncü sektörlerde birçok önemli projeye imza atan HOBİM, e-Dönüşüme katkı sağlayacak ‘sayısallaştırma’, ‘veri kayıt’, ‘belge yönetimi’, ‘dijital doküman sıkıştırma’ çözümleri ile kurumları rekabette bir adım öne geçmeleri hedeflemekteyiz.”

Dijital İmza Çözümlerinin geleceği

Diğer taraftan “Biyometrik İmza” ve “TC Kimlik Kartı Doğrulama ve Doküman İmzalama” hizmetlerimiz; süreçlerini dijital ortamda yürütmek isteyen kamu ve özel sektörün ihtiyacına yönelik çözümlerimizdir. Biyometrik İmza uygulaması; tablet veya mobil cihaz aracılığıyla dijital bir kalemle dokümanın imzalanmasını sağlar. Bu dijital imza ile; basınç, hız, ivme, koordinat ve zaman damgası ile biyometrik parametrelerin içinde bulunduğu mühürlenmiş bir PDF dosyası oluşturulur.

TC Kimlik Kartı Doğrulama ve Doküman İmzalama uygulaması ise; standart kart okuyucu kullanılarak TC elektronik kimlik kartı doğrulama ve kimlik kartı içinde bulunan Nitelikli Elektronik Sertifika ile PDF dokümanı imzalama işlemi yapılmasını sağlar. Özellikle bu uygulama Türkiye’de yeni nesil kimlik kartı dönüşümü ile birlikte ülkemizin dijital dönüşümüne önemli katkı sağlayacaktır.”

Türkiye’nin en büyük fiziksel arşiv alanı

HOBİM olarak e-Dönüşüm çözümlerinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük arşiv alanlarından birisine sahip olduğunu söyleyen Ahmet Tosunoğlu, “ister regülasyon gereği olsun, ister kıymetli evrakların saklanması amacıyla olsun şirketlerin basılı dokümanlarının saklanması günümüzde hala büyük bir önem taşımaktadır. HOBİM olarak 50.000 m2 kapalı alanda, 200 kişilik uzman arşiv ekibimiz ve teknolojik altyapı ve yazılım çözümlerimiz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Arşivinizi HOBİM’de sakladığınızda; hem iş gücünden tasarruf etmiş olursunuz hem de kendi iş önceliklerinize odaklanmış olursunuz. Bu sayede kurumunuzda verimlilik artışı sağlanır, personel maliyetlerinizi azaltırsınız” diyor.

HOBİM ile Vatansever Bilişim A.Ş. arasında İş Ortaklığı sözleşmesi imzalandı

Fiziksel Arşiv ve e-Dönüşüm hizmetlerimizi orta ve büyük ölçekli tüm firmalara ulaştırarak, HOBİM çözümlerinin yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz. Bunun için kendi satış ekibimizin yanı sıra bayi yapılandırılmasına giderek tecrübeli ve güvenilir iş ortaklarıyla iş birliği yaptıklarını ifade eden Ahmet Tosunoğlu; bu amaca uygun olarak HOBİM ile Vatansever Bilişim A.Ş. arasında İş Ortaklığı sözleşmesi imzalandığını, bilişim sektörüne uzun yıllardır hizmet veren Vatansever Bilişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Vatansever’i Çorlu Tesislerinde ağırladıklarını ve hizmetlerimizi yerinde gösterdiklerini ifade etti.