GOBİ Kalıpları Yıkmaya Geliyor

 

13. senesinde pandemi koşulları nedeniyle online gerçekleştirilecek olan GOBI (Global Opportunities in Business and Investment), yepyeni bir boyut kazanarak “Kalıpları Yıkıyoruz” konseptiyle ve 3 farklı alt başlığı ile herkese farklı bir bakış açısı kazandırmaya geliyor.

 

12 yıldır “Bu Bir Hayal Ürünüdür!” mottosuyla yola çıkan, 2009 yılında Avrupa’nın en büyük öğrenci zirvesi ödülüne layık görülen, İTÜ’nün ilk uluslararası öğrenci zirvesi GOBI, başladığı yıldan beri dünyanın dört bir yanından katılan öğrencilerle dünyadaki trendleri ve fırsatları en doğru şekilde aktarmayı amaçlayan uluslararası bir organizasyondur. En büyük amacı üniversite öğrencilerine ve yeni mezun gençlere iş dünyasına atılmadan ilham kaynağı olabilmek, onları çeşitli fırsatlarla bir araya getirmek ve onlara fayda sağlamaktır.

 1. senesinin üç başlığı: Cinsiyet Eşitsizliği, Ütopya, İnovasyon. Bu başlıklar eşliğinde, cinsiyet kalıplarının bulunmadığı ve çeşitli inovasyonların gerçekleştiği bir ütopya hayal ediyor!
 • 8 Mart Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek panellerde cinsiyet eşitsizliğinin ve cinsiyet kalıplarının gereksizliği, bunların artık günümüzde bir önemi olmaması gerektiği, kadının da erkeğin de iş hayatında cinsiyetten bağımsız her alanda ve meslekte var olabileceği konuları işlenecektir.
 • 9 Mart’ta günümüzde gerçekleşen en güncel inovasyonlar konuşulacaktır.
 • 10 Mart’ta ise farklı konularda ütopyalar yaratılacak ve “Bu ütopyalar gerçek olsaydı hayatımız nasıl şekillenirdi?” şeklinde bir bakış açısıyla yaklaşılacaktır.

Uluslararası zirve 8-9-10 Mart’ta online bir şekilde gerçekleşecektir. Etkinlikte çeşitli ülkelerden “Gobist” ismi verilen yabancı öğrenciler de bulunacak ve aynı zamanda kendilerine Türk kültürü tanıtılacaktır. Paneller gerçekleştikten sonra gün sonlarında çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Netleşen konuşmacılardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • RollsRoyce-Country Director -Görkem Kiriş Gümüşel

“New Technologies and Innovation in Civil Aviation”

 • Georg Kell- Chairman of the Board at Arabesque, Founding Director of the United Ntions Global Compact

“Sustainable Intelligence”

 • Myles Allen-Oxford University Climate Dynamics Board Chairman

“How To Stop Global Warming”

 • Itay Talgam-Conductor, Ted Speaker, Author, Creator of the Maestro Leadership Program

“A World Without The Music”

 • Sıddıka Demir-Founder and Managing Director, Life Sciences, Program, Project and Portfolio Management, Transformation, STEM Advocate

“Advance Women, Advance Equality”

 • Rayka Kumru- Sexologist&Consultant

“Sexual Health Communication For Equality”

 • Molly Ferril-National Geographic Explorer and Agustina Besada-National Geographic Explorer, Unplastify Co-Founder & Director, Sustainability Consultant

“Breaking down gender stereotypes in demanding professions”

Konuşmacılar hakkında detaylı bilgi almak ve etkinlik hakkında gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Bilgi için: http://www.gobistanbul.com