Özel Haber

Dijital Dönüşüm; Blockchain Zirvesi 26 Nisan’da İstanbul’da Gerçekleşecek

 

Bitcoin başta olmak üzere türevi birçok kripto paranın üzerinde çalıştığı Blockchain Teknolojisi son yıllarda hakimiyetini, Finans ve Bankacılık sektörlerinin dışında da tüm dikey sektörlerde hissettirmeye başladı. Kısa sürede tüm sektörlerin iş yapış sistemini değiştireceği ve yeni iş modelleri çıkaracağı öngörülen blockchain teknolojisi devrimsel bir dönüşüme neden olacak ve bu dönüşümün önünde kimse duramayacak.

Dünya için yeni bir olgu olarak kabul edilen Blockchain teknolojisinin uygulanması aşamasında birçok bilinmezlik söz konusu. Bu teknolojiye geçiş aşamasında; devletin uygulayacağı strateji, mevzuat, altyapı, kanunlar, lisanslama, patent ve fikri mülkiyet hakları gibi sorular; diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de henüz tam anlamı ile cevaplanmamış bulunuyor.

Bu noktada ülkemizin tribünde seyirci olmaktansa oyun kurucu olarak yer alması gayesine hizmet edebilmek amacıyla Hermes Event Management firması 26 Nisan 2019 tarihinde Dijital Dönüşüm Blockchain Zirvesi’ni gerçekleştiriyor. Bu etkinlik hükümetin dijitalleşme ve yazılıma vermiş olduğu stratejik destek ve önemle de birebir örtüşen bir zirve olacak.

Blockchain Teknolojisi konusunda üniversite, kamu ve özel kurumların uzman temsilcilerinden oluşan yaklaşık 20 konuşmacının yer alacağı ve konunun ayrıntılı bir şekilde irdeleneceği Dijital Dönüşüm Blockchain Zirvesi etkinliğinde; 500’den fazla sektör lideri, işletme karar vericileri ve teknoloji yenilikçileri bir araya geliyor. 26 Nisan 2019 tarihinde, İstanbul Marriott Hotel Şişli’de gerçekleştirilecek etkinlik “Blockchain” konusunda yapılan etkinliklerin en kapsamlı ve en doyurucusu olacak.

Birçok STK’nın ve ilgili Blockchain Platformlarının tam desteğini alan etkinlikte, bu teknolojinin Kamu Kurumları ve Özel sektör, özellikle Bankacılık, Finans, Turizm vb. sektörlerde uygulanacak yerel mevzuatın neler olacağı ve bu teknolojinin global entegrasyonu ile ilgili yapılacak çalışmalar konusunda önemli bilgiler aktarılacak.

Blockchain Derneği, Bilişimciler Derneği, Bilişim Grubu gibi önemli STK’ların desteğini alan Zirve’de; Ekonomist Erkin Şahinöz, Dr. Gökçe Phillips, Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Üyesi Patrick Bosteels, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Blockchainist Direktörü Bora Erdamar, Cemil Şinasi Türün gibi konunun uzmanı, değerli birçok konuşmacının yer alacağı etkinliğin sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verilecek.

Türk özel ve kamu kurumlarının bu dönüşümü nasıl gerçekleştirebilecekleri, ekonominin ve Finans Dünyasının Blockchain teknolojisine uyumlandırma süreçleri ve bu süreçler sonucunda evrileceği dönüşüm, Türkiye’nin bu dönüşüm sürecinin etkili bir oyuncusu olup olamayacağı soruları 26 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Marriot Hotel Şişli’de gerçekleştirilecek olan Dijital Dönüşüm Blockchain Zirvesi’nde cevaplanacak.

Dijital Biz Dergisi’nin de sponsor olarak yer alacağı Zirve’ye Erken Kayıt yaparak önemli bir indirimden yararlanmak için son tarih 15 Mart 2019. Zirveye anında online kayıt yaptırmak için www.dijitaldonusumblockchainzirvesi.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.