Özel Haber

Data Center Expo Eurasia Fuarı’nda “Teknoloji Trendleri ve Veri Merkezlerinin Geleceği” Konuşulacak

 

İçinde bulunduğumuz “Dijital Ekonomi” çağında “veri”lerin saklanması ve korunması büyük bir önem taşıyor, veri merkezlerine yatırımlar her geçen gün artıyor. Bu gelişmelerle Türkiye, bölgesel bir üs haline gelmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda, Avrasya bölgesinin ilk ve tek veri merkezi fuarı “Data Center Expo Eurasia” 28 Kasım-1 Aralık 2019 İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşiyor.

 

Avrupa, Asya ve Afrika arasında veri trafiğinin saklanması ve taşınması konusunda kilit bir öneme sahip olan Türkiye, önümüzdeki günlerde sektör profesyonellerinin buluşmasına ev sahipliği yapacak. 35 ülkeden yaklaşık 250 marka, İstanbul’da ilk kez düzenlenecek Data Center Expo Eurasia Fuarı’nda son teknolojilerini sergileyecek. 28 Kasım-1 Aralık 2019 tarihleri arasında dört gün boyunca İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve Dijital Biz Dergisi olarak sponsoru olduğumuz fuar, Türkiye’yi bölgesel bir güç olarak konumlandırmada önemli bir buluşma olarak tanımlanıyor.

Mevcut veri trafiğinin yüzde 95’ini dışarıdan sağlayan Türkiye’nin 2016 yılından itibaren veri merkezi sektöründe dünyada en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğunu söyleyen Data Center Proje Müdür Savaş Kemal Burkay, “Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı’nda, Türkiye’nin bölgesel veri merkezi üssü olması ve bulut bilişiminin yaygınlaştırılması hedefi yer aldı. Bu önemli bir fırsat. Data Center Expo Eurasia ile veri merkezleri konusunda bölgemizde ilgili tüm tarafları bir araya getireceğiz ve yeni yatırımların oluşmasına aracılık edeceğiz. 35 ülkeden 100 firma, 250 marka ve yaklaşık 10 bin ziyaretçiyi İstanbul’da ağırlayacağız. Ülkemiz için çok önemli iş birliklerine imza atılacağına inanıyoruz” dedi.

Data Center Expo Eurasia ile Eş Zamanlı Sektörel 6 Etkinlik!

Data Center Expo Eurasia ile eş zamanlı; “Big Data Expo Eurasia, Devops Expo Eurasia, IOT Expo Eurasia, Cyber Security Expo Eurasia, Cloud Expo Eurasia, Blockchain Expo Eurasia” başlıklarıyla sektörel 6 etkinliği içerisinde barındırıyor.

Dünyada benzerleri San Francisco, Londra, Paris, Frankfurt, Singapur, Japonya ve Çin’de gerçekleşen Data Center Expo Eurasia 2019, Orta Doğu, Doğu Avrupa, Körfez ülkeleri, BDT ülkeleri, Balkan bölgesi, Kuzey&Batı Afrika’dan sektör profesyonellerini bir araya getirecek uluslararası bir platform olmayı hedefliyor.

Özel Konuşmacıların Katılacağı Konferanslar Sektörü Besleyecek!

Fuarla birlikte veri sektörünün tüm alanlarına temas edecek, kamudan ve özel sektörden çok özel konuşmacıların katılacağı konferans oturumları 4 gün boyunca devam edecek. Konferans programı hem sektör tecrübelerinin paylaşıldığı hem de akademik seviyede bilgi aktarımının yapıldığı bir şölene dönüşecek.

“Teknoloji Trendleri ve Veri Merkezlerinin Geleceği” Konuşulacak

Dijital Biz Dergisi, BİLİŞİM GRUBU ve Bilişimciler‘in destekleyenler arasında yer aldığı Data Center Expo Eurasia Fuarı’nda 28 Kasım 2019 Perşembe günü 16:00-17:20 saatleri arası “Teknoloji Trendleri ve Veri Merkezlerinin Geleceği” paneli düzenlenecek.

Moderatör

Panelistler

  • Ömer Özgür ÇETİNOĞLU, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası, CIO
  • Fatih AYDIN, Kolan Hastaneler Grubu, CIO
  • Emre BORA, Gürsoy Grup, CIO
  • Hüsnü TAVLAŞ, Katılım Emeklilik, IT Manager

Fuar hakkında: www.datacenterexpoturkey.com