Bilişim Dünyasının Oscar’ı Kabul Edilen Ödülü Kazandı

 

Yüksek performanslı ve regülasyonlara uyumlu katma değerli bulut hizmetleri sunan teknoloji markası Bulutistan, yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bulutistan, müşteri inovasyonuna ve dönüşümüne yön veren sıra dışı servisleri ile dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan ve bilişimin Oscar’ları olarak kabul edilen IBM Beacon 2020 Ödülü’ne layık görüldü.

 

Bilişim alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden IBM Beacon Ödülleri, 7 Mayıs 2020 tarihinde, IBM Think 2020 Konferansı kapsamında gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu. Bu yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle dijital olarak düzenlenen etkinliği tüm dünyadan 90.000 katılımcı takip etti. IBM Beacon 2020 ödül töreninde, Türkiye’yi temsil eden Bulutistan, dünya çapındaki onlarca aday arasından öne çıktı ve yalnızca 17 adet verilen ödülden birinin sahibi oldu.

Kazananlar, sektör uzmanlarından, IBM üst düzey yöneticilerinden ve sektör analistlerinden oluşan uzman jüri üyeleri tarafından seçildi. IBM Beacon Ödülleri, iş değerini artırmaya, müşterilerin ve sektörlerin çalışma şeklini dönüştürmeye yardımcı olan olağanüstü çözümler sunan IBM Çözüm Ortaklarına veriliyor.

BAŞLIGİL: HEDEFİMİZ Türkiye’den bir UNICORN ÇIKARMAK, İDDİALI BİR “Türkcorn” OLMAK!

Türkiye’yi temsil eden bir teknoloji markası olarak dünya çapında birçok şirketi geride bırakmaktan ve IBM Beacon Ödülü kazanmış olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade eden Bulutistan Kurucu Ortağı Begim Başlıgil, “Bu zafer, yalnızca inovasyona olan bağlılığımızın değil, aynı zamanda son kullanıcılarımıza, onların memnuniyetlerine ve işlerini büyütmelerine olan bağlılığımızın da bir kanıtı. IBM ve SAP platformunu kullanan işletmelerin tamamı, hizmetlerimizden çok mutlu olduklarını söylediler. Bulut çözümümüz, müşterilerimizin daha az kaynakla daha fazla iş yapmalarına, bakım konusunda zamandan ve paradan tasarruf etmelerine ve kesintisiz, her an aktif hizmetler aracılığıyla müşteri memnuniyetini artırmalarına yardımcı oluyor. IBM’le çalışarak çok şey başardık ve hizmet olanağımızı yeni pazarlarda geliştirmek ve ortaklığımızı sürdürmekten heyecan duyuyoruz.” dedi. Başlıgil sözlerine şöyle devam etti, “Dünyada milyar dolarlık ciroya sahip start up şirketlerine unicorn deniliyor. Şu anda olmasa bile yakın gelecekte ülkemiz adına bu potansiyeli taşıyan birçok teknoloji firması olduğuna inanıyorum. Gelecekte neden Türkiye’den bir unicorn çıkmasın. Biz Bulutistan olarak, son 4 yılın en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olmayı başardık ve şimdi hedefimiz iddialı bir TürkCorn olmak,”.

Merkezi İstanbul, Türkiye’de bulunan ve %100 Türk sermayesi ile kurulan Bulutistan, Türkiye içindeki veri merkezleri ve bulut hizmetlerinde tecrübeli Türk mühendisleri ile yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine 2015 yılından bu yana kesintisiz hizmet veriyor.

Bulutistan 2019 yılında, yüksek performanslı ve ilgili regülasyonlara uyumlu katma değerli bulut hizmetleri ile Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı’nda, son dört yıllık gelir rakamında yüzde 9,682’lik bir büyüme ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçildi.