Artırılmış Gerçeklik (AR) Sporu HADO Şimdi Türkiye’de

 

Son 3 yıldır Uzak Doğu’da şampiyonaları düzenlenen Japon Artırılmış Gerçeklik (AR) Sporu ‘’HADO’’ şimdi Türkiye’de sadece İsfanbul Tema Park’ta! 22 Ekim’de İsfanbul Tema Park’ta sanal oyun tutkunları ile buluşacak olan ‘’Hado’’ 29 Ekim’e kadar Tema Park misafirlerine ücretsiz olarak eşsiz bir eğlence deneyimi sunacak.

 

Eğlencenin Başkenti İsfanbul Tema Park, dünyaca ünlü Japon Artırılmış Gerçeklik (AR) oyunu HADO’ya ev sahipliğine hazırlanıyor. 22-29 Ekim 2019 tarihleri arasında İsfanbul Tema Park’a giriş bileti alan misafirler, dünyayı etkisi altına alan ‘Artırılmış Gerçeklik (AR)’ Sporu ‘’HADO’’yu ücretsiz olarak tecrübe ederek eğlencenin tadını çıkaracak.

İsfanbul Tema Park’ta Eğlence ve Spor Bir Arada!

Tokyo merkezli dijital araştırma ve oyun tasarım merkezi The SuperhumanSports Society’nin oyun ve teknolojiyi birleştirerek tasarladığı artırılmış gerçeklik oyunu HADO Türkiye’de hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor.

Oyunda efsane mangalardan “Dragon Balls” ve oyun tarihinin mihenk taşlarından biri olan “Street Fighter” karakterlerinden Ryu, Ken, Sagat, Guile ve Akuma gibi birbirlerine enerji topları atarak oyuncuların sanal bir arenada savaşmaları sağlanıyor. Artırılmış gerçeklik oyunu HADO, AR gözlüklerinin yanı sıra özel olarak geliştirilen giyilebilir teknoloji ürünlerinden kol bantları ve hareket sensörleriyle oynanıyor.

Birçok oyun tasarımcısı ve karikatüristle birlikte çalışan HADO, yerel mitlerden ulusal hikayelere, oyun kültlerinden farklı kültürlerin inançlarına kadar pek çok alanda oyun zevki ve teknolojiyi birleştirerek oyuncularına benzersiz deneyimler sunuyor.

Sevilen Japon sanatçı ve aynı zamanda bir HADO oyuncusu olan Junpei Sasaki, ‘’HADO’’ deneyimini şu sözlerle açıklıyor: “Bazen oyunu oynarken gerçekten elimden enerji topunun çıktığını hissedebiliyorum. Bu teknoloji oyun oynamayı çok daha heyecan verici bir hale getiriyor.”

HADO’nun sanal oyunlardan farkı halihazırda 6 farklı ülkede beden eğitimi derslerinde bir sanal spor branşı olarak ele alınıyor olması. Son üç yılda dünyada şampiyonaları düzenlenen HADO sporu bu yıl 22 Ekim’de İsfanbul Tema Park’ta Türkiye’deki sanal gerçeklik sporu tutkunları ile buluşuyor. HADO Türkiye ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için hadoturkiye.com adresi ziyaret edilebilir.