5G Transport’un Lideri

 

Pazar araştırma şirketi GlobalData’nın hazırladığı 5G aktarım portföylerinin değerlendiği en son raporda Ericsson, 5G Transport kategorisinin lideri oldu. Ericsson kapasite, ölçeklenebilirlik ve 5G Xhaul desteği gibi önemli alanlarda en yüksek puanları aldı.

 

Ericsson’ın 5G Transport portföyü Kapasite ve Ölçeklenebilirlik, *5G Xhaul Desteği, Zamanlama ve Senkronizasyon, Güç ve Fiziksel Karakteristikler alanlarında satın alma değerlendirmesinde en yüksek puanları aldı. Raporda şirketin sağladığı ağ bölünebilirliği, programlanabilirliği ve portföy kapsamı “çok güçlü” olarak tanımlandı.

GlobalData Telekom Teknolojileri ve Yazılım Baş Analisti Emir Halilovic konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “En son ‘5G Transport: 5G Transport: Competitive Landscape Assessment’ raporumuzda Ericsson’ın 5G Transport kategorisinin lideri olduğunu açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Ericsson’ın kapsamlı 5G aktarım portföyü tüm dağıtım senaryolarını destekliyor ve 5G hizmetleri için gerekli kapasite ve ölçeklenebilirliği sunuyor.”

GlobalData’ya göre Ericsson’ın 5G Transport Portföyü pasif ve aktif, iç ve dış mekân optik seçeneklerini birleştiren zengin bir fronthaul portföyüne sahip. Kapsamlı ve çok yönlü dış ve iç mekân hücresel tesis yönlendirici portföyüne sahip ve portföyde bulunan yönlendirici ve optik parçalar genelinde çok güçlü zamanlama ve senkronizasyon desteği bulunuyor.

Ericsson Aktarım Ağları Ürün Ailesi Başkanı Mika Heikkinen ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Aktarım ağı, yeni 5G sektör ve kullanıcı kullanım alanları için en iyi performansı sağlamada büyük önem taşıyor. 5G aktarım alanında lider olarak tanınmak, servis sağlayıcıların şehir merkezlerinin yanı sıra uzak ve kırsal alanlarda yüksek kapasiteli ve her yerde bağlantı sunmalarını en iyi Ericsson’ın sunabildiğini gösteriyor.”