3 Boyutlu Destek Ekibi Katkılarınızı Bekliyor

 

Bir grup mühendis arkadaş tarafından COVID-19 pandemisi kapsamında, sağlık çalışanlarının yüz siperliği ihtiyacına destek olmak için başlatılan “3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi”ne destek her gün artıyor. Twitter üzerinden Türkiye’deki 3D yazıcı sahiplerine yaptıkları açık çağrı ile başlayan hareket ile 3 haftada 40.000’den fazla siperlik üretildi ve sağlık kuruluşlarına teslim edildi.

 

Tüm Türkiye’den Destek Bekliyoruz!

“3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi”, COVID-19 salgını kapsamında sağlık çalışanlarının yüz siperliği ihtiyacına yönelik harekete geçen bir grup mühendisin, Türkiye’deki 3D yazıcı sahiplerine Twitter üzerinden yaptığı açık çağrı ile gönüllü bir kolektif üretim hareketi olarak başladı.

Kolektif üretim hareketi, 3 Boyutlu Destek internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye geneline çağrıda bulunarak kısa zamanda binlerce gönüllüye ulaştı. Gönüllü olarak sağlık çalışanları için siperlik üretmek ve üretim için ihtiyaç duyulan ham madde özelinde destek vermek isteyenler 3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi’ne dahil oluyorlar.

Şu an 81 ilde 4000 adetten fazla 3 boyutlu yazıcı ile gönüllüler tarafından üretilen siperlikler, İstanbul’da Türkiye Motosiklet Platformu’nun gönüllü ekibi ile diğer illerde ise whatsapp grubu üzerinden gönüllülerce ücretsiz olarak sağlık kuruluşlarına ve sağlık çalışanlarına ulaştırılıyor.

Hedefimiz tüm sağlık çalışanlarına yüz kalkanı temin edebilmek

3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi kurucularından İlker Vardarlı “Plaftormumuz, direkt olarak sağlık personellerinin Koronavirüs’ten korunmalarına destek olmak için başlattığımız bir sosyal sorumluluk girişimi. 3 Boyutlu Destek Ekibi olarak aramıza katılmak isteyen 3 boyutlu yazıcı sahiplerini, bu kolektif üretime destek vermek isteyen kurum ve şirketleri aramıza katılmaya davet ediyoruz.

3 haftada 81 ilde 4000’den fazla 3D yazıcı ile 40.000’den fazla siperlik üretildi ve 250’yi aşkın sağlık kurumuna ulaştırıldı. 3 Boyutlu Destek olarak başlattığımız bu gönüllülük hareketi hem gönüllüler hem de ulaştığımız sağlık kuruluşları açısından tüm ülkeye yayılmış durumda. Yeni gönüllülerimiz ile daha fazla siperlik üretmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle tüm destek vermek isteyenleri 3 Boyutlu Destek web sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza bekliyoruz” dedi.

Sağlık çalışanlarından aldığımız teşekkür bizlerin en büyük motivasyonu diyen İlker Vardarlı, “Tüm gönüllülerimiz ile hep birlikte salgına karşı mücadele ediyoruz. COVID-19 ile mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanlarına destek olmak için çıktığımız bu yolda tüm gönüllülerimize ve destekçilerimize, platformumuzun duyurulmasına, yayılmasına destek vererek farkındalığın artırılmasında ve 3 Boyutlu Destek’in genişlemesine destekte bulunan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Üretim, ham madde temini ya da bilinirliğe destek olabilirsiniz

3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi’ne herkes destek olabiliyor. 3 boyutlu yazıcısı olan herkes www.3boyutludestek.org adresinden form doldurarak üretim ağına katılabiliyor. Ham madde ve diğer konularda destek olmak isteyen kişi ve kurumlar ekip ile iletişime geçebiliyor. Tüm sosyal medya hesaplarından platformun iletilerinin paylaşımı, bilinirliğin artması ve desteğin büyümesi açısından da büyük önem taşıyor.