Red Bull’un daha iyi bir yarın için geleceğe yön veren fikirleri desteklediği projesi Red Bull Futur/io’ya başvuru yapmak için son beş güne girildi. Parlak bir geleceğin hayalini, İngilizce olarak ya da İngilizce altyazı ekleyerek çekecekleri birer dakikalık video veya kısa filmlerle anlatacak katılımcılar, bu videolarla 10 Şubat 2019 tarihine kadar https://www.redbullfutur.io/tr-tr adresinden Red Bull Futur/io’ya başvurabilecek. Dünya çapında seçilen en iyi 20 katılımcı, Lizbon’da gerçekleşecek Red Bull Futur/io Akademisi’ndeki eğitim programına davet edilecek. Akademinin sonunda belirlenecek en çarpıcı video Red Bull Media House tarafından profesyonel bir şekilde filme alınacak. Red Bull Futur/io’ya başvuru detayları ise https://www.redbull.com/tr-tr/videos/red-bull-futur-io-nasil-basvuracaksin adresinde.

Bilim kurgu filmlerinde yer alan tasarımlar gelecek için ilham kaynağı oldu. Mikroçiple çalışan bilgisayarlar, depolama ve kayıt cihazları; bir zamanın ‘fütüristik’ projeleri bugünün vazgeçilmez ihtiyaçları haline geldi. Bu örnekten hareketle Red Bull Futur/io projesi ile iyimser bir gelecek hayali olan katılımcılara projelerini bir adım öteye götürme şansı veriliyor.

Geleceğe ilham vermek isteyen Red Bull Futur/io Akademi katılımcılarından, 2030 yılını anlatan “daha iyi bir gelecek hayali”ni maksimum 60 saniyede aktaracakları İngilizce dilinde ya da İngilizce altyazılı olarak bir video veya kısa film çekmeleri bekleniyor. Geleceğe dair hızlı ve büyük teknolojilere ilişkin hazırlanacak videolarda kullanılacak hayal gücü ise sınırlandırılmıyor. Başvurular 10 Şubat 2019 tarihine kadar https://www.redbullfutur.io/tr-tr/ adresi üzerinden gerçekleşecek. Başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı video ise https://www.redbull.com/tr-tr/videos/red-bull-futur-io-nasil-basvuracaksin adresinde.

Lizbon’da eğitim fırsatı

Dünya çapındaki başvuruların arasından seçilen en iyi 20 video sahibi, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek eğitim programı Red Bull Futur/io Akademi’ye gitmeye hak kazanacak. 21-24 Mart 2019 tarihleri arasında üç gün sürecek eğitimde katılımcılara, yeni araştırma teknikleri aracılığıyla fikirlerinin ana çatılarını belirleme, bu fikirleri geliştirme ve yeteneklerini pekiştirme fırsatı verilecek. Finale kalan 20 video arasından belirlenecek en çarpıcı amatör video ise Red Bull Media House tarafından profesyonel bir şekilde filme alınacak.